Arama:

Dis Beyazlatma Yöntemi

Tarih - 8 Aralık 2014 / Yazar- melda.orkmen / Kategori - Bakım


Diş beyazlatma

Beyaz dişlere sahip olmayı kim istemez ki ? Sigara, kahve ya da çay gibi alışkanlıklarımız nedeniyle dişlerimizde lekeler, sararmalar oluşabiliyor. Ne kadar rutin dişlerimizi fırçalasakta bazı lekelerin önüne geçilemiyor. Elbette dişlerimizin rengini korumak için en doğru yöntem düzenli diş fırçalamak, dişleri sarartan içeceklerden mümkün oldukça uzak durmak ve sigarayı bırakmak olacaktır.
Şimdi evde kolaylık uygulayabileceğiniz bir yöntemden bahsedeceğim.

Malzemeler

– 1 tatlı kaşığı karbonat
-Sofra tuzu

Diş beyaztlatma

İlk olarak bu iki malzemeyi koyarak karıştırın. Tuzun miktarı kaşıktaki kadar olabilir.

Diş beyazlatma

Ardından diş fırçanızı birazcık ıslatın ve yaptığımız karışıma batırın.

Diş beyazlatma

Dişlerinizi fırçalayın. Bu karışımla dişlerinizi fırçaladıktan sonra diş macununuzla tekrar fırçalayın. Çünkü karbonatın ağızda bıraktığı tat rahatsız edebilir.

Neden karbonat?

Bilinen en popüler doğal diş beyazlatma malzemesidir. Dişleri beyazlatmasının yanı sıra ağızdaki bakterileri ve diğer mikroorganizmaları öldürür, ağızdaki plak tabakasını (diş taşı) temizler.

Neden sofra tuzu ?

Karbonat kadar güçlü olmasa da, sofra tuzu da bilinen diş beyazlatıcılar arasındadır. Ağızdaki bazı mikroorganizmaları öldürür. Anti bakteriyel özellikleri olmasına karşın, tüm bakterileri temizlemez. Yoğun konsantrasyonlu kullanımlarda, diş eti iltihabındaki ödemi azaltıcı etkisi vardır.

dis-beyazlatma

NOT :  Karbonat ve tuzla yapılanlar her ne kadar doğal karışımlar içeren diş beyazlatma yöntemleri olsalar da, sık tekrarlanmamalı, uygulama esnasında dişlerin ve diş etlerinin hırpalanmamasına da özen gösterilmelidir. Aksi takdirde dişin koruyucu tabakasında ve diş etlerinde aşındırma yapar. 10-15 günde bir defa yapmanızı öneririm.

Aklınızda soru kaldıysa bana ulaşmaktan ya da yorum yapmaktan çekinmeyin :) 

Bir sonraki yazımda görüşmek üzere..

Genel Bakış
İncelenme Tarihi
Yönetici Puanı
5

Etiketler:, , , , , , , , , ,

Yorumlar 0 Gönderiye yorum yapıldı

Yorum Yap