Arama:

Kıvırcık Saçlara Yaz Bakımı

Tarih - 5 Temmuz 2015 / Yazar- melda.orkmen / Kategori - Bakım


kıvırcık saç bakımı
Kıvırcık saçlar,düz saçlara göre daha fazla neme ihtiyaç duyarlar. Dolayısıyla fazla nemini kaybetmiş saçlar kabarır,kabarır ve kabarır. Hergün saçlarınızı yıkamayın. Saçlarınızı iyi bir hale sokmak için günlük yıkamanın ne kadar faydalı olacağını düşünebilirsiniz. Evet, düz saçlar için günlük yıkama yapmak oldukça faydalı , yağlardan kurtarır. Fakat Kıvırcık saçları günlük olarak yıkamak tam anlamıyla bir rezalete dönüşebilir.

Yaz aylarında, saçları güneşten korumak için yapılması gerekenleri bilmek çok önemlidir. Çünkü güneşten gelen yakıcı etki, saçın neminin azalmasına neden olmaktadır. Nemin saçta azalması demek ise, saçın kuruması anlamına gelmektedir buda oldukça kabarık ve bakımsız bir saç demek.

Doğru saç kremi ve şampuan kullanmaya özen gösterilmelidir. Kullanılan şampuan ve saç kremi sizin için çok önemli bir etken gibi görünmüyor olabilir. Fakat şampuan ve saç kremi saçınızın en belirleyici etkenidir. Her saçın kendi özellikleri vardır bu nedenle her saç için farklı bir şampuan ve saç kremi kullanılmalıdır. Özellikle yaz tatilinde saçlar klor ve tuzlu suya maruz kalır. Bu, saç için uzun dönemde zararlı olmaya başlar. Buna uygun şampuan ve krem kullanımı bu zararın önüne geçecektir.

Saç Kreminden bolca ve saçların ucundan köküne kadar sürmek saçınızın daha da çok yağlanmasına neden olur. Saç kremini çok uygulamak veya her tarafına uygulamak fayda sağlamaz, yeterli derecede uygulamak fayda sağlar. Saç kremini geniş bir tarak ile sanki fırçalar gibi uygulayın. Böylelikle köklere zarar vermeden kullanmış olursunuz. Ayrıca kremi durulamadan önce 3 dakika kadar bekleyiniz.

kıvırcık saç bakımı

Taramaya gelirsek her yıkamadan sonra saçınızı tarayın. Kıvırcık saçlı bir kız olarak, Cadılar Bayramına kostüm olmamak için, genelde saçınızı duşta saç kremi ile tarayın. 😀 Çünkü kıvırcık bir saçı taramanın ne kadar kötü olacağını biliyorum. Normal taraklar genelde kırılmaya sebep oluyor. Bu nedenle, geniş dişli bir tarak kullanın yada parmaklarınız ile de tarayabilirsiniz. Ayrıca saçlar kuruyken taramak ciddi derecede kırıklara yol açabilir.

Kurutma için yazın zaten yüksek derecelerde fönlerle kurutmak doğru olmaz. En iyisi saçınızı örerek kendi kendine kurumasını beklemeniz daha iyi sonuçlar verebilir. Ama açık olarak durmasını istiyorsanız eğer, saçlarınızı bir miktar Argan yağı ile besleyebilir, kabarmasını engelleyebilirsiniz. :)

kıvırcık saç bakımı

Kıvırcık Saçların Hilesi: Saçlarınız ıslakken elinize bir miktar saç kremi ya da saç bakım ürünlerinizden dökerek saçlarınızın dalgalarını parmağınıza sararak daha belirgin hale getirebilirsiniz ! İster ince bir tutam isterseniz kalın, size kalmış.. (Saatlerce kuaförlerde yapılan maşaların aslında sadece parmaklarınızda gizli olduğunu unutmayın, kıvırcıklara iyi davranın :)  )

NOT: Saçlarınızı sıcak suyla yıkamak onlara zarar verir. Mümkün oldukça ılık suyla yıkanın.

Umarım bu bilgileri dikkate alarak saçlarınızla iyi bir tatil geçirirsiniz !
Bir sonraki yazımda görüşmek üzereee :)

Beni Takip Edin !
İntagram-> @pisicikscom

Etiketler:, , , , , , ,

Yorumlar 0 Gönderiye yorum yapıldı

Yorum Yap