Arama:

Kolay Günlük Makyaj

Tarih - 7 Ağustos 2015 / Yazar- melda.orkmen / Kategori - Makyaj


Herkese Merhaba :)

Bugün sizlere çok fazla uğraştırmayan, birkaç malzemeyle bile bakımlı görünümden ödün vermeyeceğiniz kolay günlük makyajı anlatacağım..

Hemen başlayalım..

maybeline bb krem

Birinci aşamada temiz ve nemlendirilmiş cilde Maybeline Dream Pure BB Krem i uyguluyorum. İster elinizle, ister fondoten fırçaları ya da süngerleriyle cildinize eşit bir şekilde sürebilirsiniz.

golden rose stick concealer

İkinci aşamada göz altı morlukları için concealer uyguluyorum. Ben Golden Rose Stick Concealer 01 numaralısını kullandım. Concealer ister elinizle ister süngerle göz altlarınıza dağıtabilirsiniz. 

farmasi pudraÜçüncü aşamada cildime uygun pudra uyguluyorum. Ben Farmasi Happy Face 06 numaraları pudrasını kullanıyorum. (Kokusu bi muhteşem) :) Pudra fırçası ya da süngerler ile eşit bir şekilde cildinize dağıtabilirsiniz.

avon big daring maskara

Dördüncü aşama olmazsa olmaz maskara.. Ben Avon Big Daring WaterProof Maskarasını kullanıyorum. Maskarayı sürerken fırçayı dik tutup kirpiklerde gezdirip ardından maskarayı yan tutup aşağıdan yukarıya yavaş bir şekilde sürmenizi öneririm. Bu şekilde kirpikler daha gür gözüküyor tıpkı takma kirpik etkisi :)

golden rose kaş kalemi

Beşinci aşamada kaşları belirginleştirmek yer alıyor. Ben Golden Rose 308 numaralı kaş kalemini kullanıyorum. Kaş kalemini kaşımdaki seyrek yerlere uyguladıktan sonra kapağındaki fırçasıyla kaşlarımı tarıyorum.

maybeline baby lipsAltıncı aşamada dudak nemlendiricisi yer alıyor. Ben Maybelline Baby Lips Cherry Me kullanıyorum. Dudağımda bıraktığı çok yoğun olmayan kırmızımsı renk ile vazgeçilmezimm :)

günlük makyaj

İşte kolay günlük makyajım bu kadar :) 

Beni İnstragram’dan takip etmeyi unutmayın :) 

Bir sonraki yazımda görüşmek üzere.. 

İnstagram-> @pisicikscom

                    

Etiketler:, , , , , , , , , ,

Yorumlar 2 Gönderiye yorum yapıldı

7 Ağustos 2015 at 16:40 / Mine / Write:

Merhaba meldacim yüzüne hangi nemlendirici kremi kullanıyorsun ?

23 Aralık 2015 at 19:53 / zeynep / Write:

Maybelline in bb kreminden memnunmusun

Yorum Yap