Arama:

Pudra Nasıl Sürülür ?

Tarih - 15 Aralık 2014 / Yazar- melda.orkmen / Kategori - Makyaj


Pudra Nasıl sürülür

Cilt kusurlarını kapamak için kullanılan makyaj malzemelerinden biride pudradır. Peki pudra doğru bir şekilde nasıl sürülür ?

Pudra cilde tek başına sürülecekse altına hafif bir nemlendirici sürülmesini öneririm. Eğer fondöten üzerine sürülecek ise pudra ince olmadır. Fondöten yüzde yağlanmaya neden olabilir.

Bu yağlanmanın önüne geçen makyaj malzemesi pudradır. Transparan pudralar çok ince ve toz yapıda olurlar. Yüzde olduğu anlaşılmayan pudraların daha kaliteli bir makyaj ortaya çıkardıkları kesindir. Pudra seçimi kalın olduğunda yüzde adeta bir maske varmış gibi durur. Makyajı oldukça kötü gösterir. Kalitesi ve markası belli olmayan pudralardan kaçınmak gerekir.Yanlış pudra seçimleri sivilce oluşumuna neden olabilir. Pudranın rengi yüzünüz ile mutlaka uyumlu olmalıdır.

                  Pudra Nasıl sürülür

-Fondöteni uyguladıktan sonra pudrayı sürebilirsiniz. Ama toz pudrayı kullanmadan önce fondöteninizin iyice oturmasını 1-2 dakika bekleyin.

-Geniş bir fırça veya pudra ponponu alın ve pudranın içine hafifçe batırın. Fırçanın kıllarına hafif üfleyin ve fazlasının dökülmesini sağlayın.

  Pudra Nasıl sürülür

-Fırçadaki pudrayı yüzünüze sürün. Bütün yüzeye eşit bir şekilde nazikçe sürmeye çalışın. Eğer pudra ponponu kullanıyorsanız hafifçe yüzünüze dairesel hareketlerle uygulayın.

-Kullanılan fırçanın tepesinin düz olmamasına dikkat edin. Yumuşak ve hacimli bir pudra fırçası seçilmelidir.

-Pudrayı çok fazla sürmeyin. Cildinizin kuru görünmesine neden olabilir.

İşte bu kadar :)

Bir sonraki yazımda görüşmek üzere…

Genel Bakış
İncelenme Tarihi
Yönetici Puanı
5

Etiketler:, , , , , , , , , , ,

Yorumlar 0 Gönderiye yorum yapıldı

Yorum Yap