Arama:

Sık Yapılan Makyaj Hataları

Tarih - 6 Ocak 2015 / Yazar- melda.orkmen / Kategori - Makyaj


makyaj hataları
Güzel görünmek için hevesle makyajı yapıp, bir türlü istenilen sonuca ulaşamıyorsanız maalesef makyajı yanlış yapıyorsunuz demektir. :( En sık yapılan makyaj hatalarını düzeltme vakti geldii ! Bakalım neymiş o hatalar..

eyeliner hataları

-Eyeliner Hataları

Eğer eyelinerı üst ve alt kirpiklerinize kalın bir şekilde sürdüyseniz göz yapınız oldukça küçük gözükecektir. Buda sizi olduğundan daha olgun gösterecektir.


Bunun için yapmanız gereken en kolay şey; üst kirpiklere daha fazla yoğunluk göstererek iri gözlere sahip olabileceksiniz. Eyelinerı içten dışa doğru bir çizgi çekin. Alt kirpikleri boyarken kalemi çok fazla bastırmamalısınız. Eyeliner nasıl sürülür yazımdan faydalanabilirsiniz.

dudak hataları

-Ruj Hataları

Dudak kalemi ile rujunuzun renk tonları birbirlerinden farklı ise dudakları oldukça kötü gösteriyor. Bunun için yapmanız gereken; rujunuz ile dudak kaleminizin renk tonları sadece bir ton farkı olmalı. Ya bir ton açık ya da bir ton koyu olmalı. Kalemi kullanırken oldukça dikkatli olmalısınız. Çerçevelemeyi doğru yapmak için önce sol kenardan başlayıp ortaya geldikten sonra, aynı işlemi sağ tarafla da tekrarlayın. Aynı işlemi alt dudağınıza yapın. Kalemle boyadığınız dudaklarınınızın içini dudak kalemiyle boyamaya devam edin. İşte bu kadar.. Ardından da rujunuzu doğru bir şekilde sürün. Ruj nasıl sürülür  yazımdan faydalanabilirsiniz.

fondöten hataları

-Fondöten Hataları

Genelde fondöten kullananlardan bir kaçı boynuna sürme gereğini duymuyor. Bu size çok fazla belirgin gelmesede kullandığınız fondötenin rengi ile boynunuzun tonu birbirlerinden zıt oluyor. Oldukça kötü bir görüntü ortaya çıkıyor. Bunun için yapmanız gereken; ten renginiz ile fondöteninizin renklerini uydurmanız gerek. Teninize en yakın olan fondöteni yüzünüze sürdükten sonra çok azda boynunuza sürmeyi unutmayın.

rimel hataları

Rimel Hataları

Kirpikler bolca sürülen rimelden dolayı topak topak olur. Makyajda en kötü gözüken taraf bu olsa gerek. Bunun için; rimelinizi çok sürmeyin, eğer sürdüğünüz rimel kuruduysa tekrar üzerinden geçmeye çalışmayın topaklanmaların en büyük nedeni budur. Oluşan topaklanmaları kirpik tarağıyla gidermeye çalışın. Bunlardan hiçbirini yapmıyorsanız rimelinizi değiştirmelisiniz. Rimel nasıl sürülür yazımdan faydalanabilirsiniz.

kaş hataları

-Kaş Hataları

Kaşlar makyajı yaparken en önemli etmenlerden biridir. Kaşlar seyrekse ya da düzgün değilse kaş kalemi kullanabilirsiniz. Kaş kalemini kaşınızın bir ton açığını almalısınız. Kılların arasına kaş kalemini hafifçe yan çizgilerle boyamalısınız. Kaş kalemi nasıl kullanılır yazımdan faydalanabilirsiniz.

allık hataları

-Allık Hataları

En büyük hatalardan biriside allığı yüz şeklinize uymayan bir şekilde uygulamanız. Büyük bir allık fırçası ile, fırçaya bulaşan fazla allığı silkeleyip gülümseyin ve elmacık kemiklerinizden şakaklarınıza doğru yayın. Yüz şeklinizi bilmiyor iseniz yüz şekli nasıl belirlenir yazımı okuyup ardından Allık nasıl sürülür yazımı okuyup faydalanabilirsiniz.

İşte bu hatalardan kaçındığınız zaman mükemmel makyaja sahip oluyorsunuz.

Umarım işinize yaramıştır bir sonraki yazımda görüşmek üzere :)

Genel Bakış
İncelenme Tarihi
Yönetici Puanı
5

Etiketler:, , , , , , , , ,

Yorumlar 0 Gönderiye yorum yapıldı

Yorum Yap